KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10515044
nr 1051 5044
Waldemar Bernhard
(1890-1965), Sverige
Träsnitt, Waldemar Bernhard (1890-1965), signerad W Bernhard, Katarinahissen, motivet: 23x16 cm
Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 19:21:19
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
22 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Waldemar Bernhard
Läs mer om Waldemar Bernhard